להיות ישראלי - ללכת ישר-אל המטרה

פעילות קבוצתית ברוח ישראלית

  

     

אז מה זה אומר להיות ישראלי?

לנפח חזה בשירת התקווה, לחכות בתור, לעמוד בצפירה, אולי לדבר זה עם זה באותה השפה?

ישראל היא ארץ קטנה שיש בה הכל מכל, אך מה שבאמת מייחד את ארצנו הקטנטונת זאת תחושת החיבור בין האנשים, תחושת האחדות שמביאה אותנו לפעול יחד.

בפעילות 'להיות ישראלי' המשתתפים יטיילו ביעדים שונים ומפורסמים ברחבי הארץ, הם יתמודדו במשימות שידרשו מהם לשתף פעולה כדי להשיג ביחד את המטרה, ומעל הכל הם ישחקו, יתאחדו ויהנו מזמן איכות משותף.

משימות לדוגמא:

בחזרה לשורשים - על אליעזר בן יהודה ותרומתו לחידוש השפה העברית בארץ ישראל כולנו שמענו, אך מה שלא שמענו הוא על תרומתה של השפה לאחדות עם ישראל. במשימה זו נעזור לאליעזר בן יהודה לכתוב את אותיות האלפבית בזו אחר זו בעזרת כלי הקלדה משותף המופעל על ידי כל המשתתפים.

ים הבולענים - סיורי המודעות בים המלח מלמדים אותנו על נפלאותיו וסגולותיו של המקום הנמוך ביותר בישראל ובעולם ומצד שני הן חושפות אותנו לנזקי הטבע שנגרמים עקב התייבשותו של הים. במשימה זו יצאו המשתתפים יקחו נשימה ויצאו לסיור מודעות על גבי שתי הלוחות הטקטוניים עליהם יושב ים המלח תוך כדי הנעת כלי השייט בעזרת כוח הנשיפה שלהם.

המוביל הארצי - מים הם הבסיס לחיים ולבריאות. הזכות האנושית למים היא הכרחית ליצירת חיים. על כן מים הם תנאי מוקדם למימוש כול זכויות האדם האחרות. במשימה זו המשתתפים יבנו מודל של מוביל המים הארצי וידאגו להוביל את "המים" אל יעדם.

כמו דגים בים - במקום כל כך מתוק כמו ימת הכנרת אי אפשר שלא להוציא את החכות ולדוג ביחד דגים מתוקים וטעימים. במשימה זו המשתתפים ינועו כמו להקת דגים במטרה לדוג את הדגים המפוזרים בימת הכנרת.

צבע אדום - על מדינת ישראל מופעלים לחצים לא נעימים משכנותיה המנסים לפגוע באחדותינו. לצורך הגנה על התושבים מפני הכנה פיתחנו את מערכת "צבע אדום" המתריעה מפני התקפות, רעידות אדמה ועוד. במשימה זו יתמודדו המשתתפים מול אתגר הצפיפות ההולכת וגדלה במרחב המוגן וידאגו שלכל אחד יש מקום במרחב המשותף.

גן בעברית - בלב פארק עירוני בעיר ראשון לציון הוקם גן מיוחד שמבוסס כולו על השפה העברית. במקום זה ניתן להשתעשע במתקני שעשועים שונים שמעודדים את לימוד השפה. 'גן בעברית' הוא מקום נפלא לשחק בו בעבודת צוות ושיתוף פעולה כמו זה שהמשתתפים יצטרכו להפגין במהלך המשימה הקבוצתית.

להיות ישראלי הינה הפעלה מגבשת ומעצימה עם תכנים מעשירים, משחקי גיבוש שדואגים לאחד את הקבוצה ומשחקי חשיבה בשיתוף פעולה המועברים בצורה חווייתית, משעשעת ומעשירה.

3.. 2.. 1.. צרו קשר!
מעוניינים בהזדמנות להתחבר ולשחק ביחד?
ביחרו את הפעילות / הסדנא המתאימה לכם
וצרו קשר ב-050-9890720 או השאירו הודעה
ואנו נדאג ליצור את הקשר ביניכם
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon