top of page

פעילויות גיבוש לילדים - ODT

הגיע הזמן לחזק לילדיכם את הקשרים החברתיים דרך הפעלה ערכית וחינוכית

(אנו זמינים גם דרך מערכת גפן)

פעילויות חברה ותוכן לילדים, לכיתות, לחגים ולקייטנות

פעילויות לימי הולדת 6-12

תכנית העצמה לכיתות א-ו
(נכלל גם במאגר הממוחשב של משרד החינוך ומערכת גפ"ן - מספר תוכנית: 31789
)

1564169992622.png

כל פעילות כוללת מגוון רחב של משחקי חברה שיתופיים ותכנים מעשירים המועברים בצורה חווייתית, מהנה ומשעשעת.

אנו משלבים בכל משחק ODT ערכים של שיתוף פעולה ותכנים חינוכיים לצד משימות חיבור קבוצתיות.

כל המשחקים נועדו לחזק לילדים את המיומנויות החברתיות: יכולת העבודה בצוות/קבוצה, תקשורת בונה והקשבה הדדית, הבעת אמפתיה ורגישות לאחר ועוד.

פעילויות ODT מתאימות לילדים מגיל 6-12 וניתן להתאימם לאירועי שמחה שונים במהלך השנה: פעילות ליום הולדת, פעילות לגיבוש הכיתה, פעילות לקייטנה, פעילות הורים וילדים, הפעלות לבתי ספר, פעילויות חיבור בין קבוצות שונות (בין מגזרים, בין דורות, בין חילוניים לדתיים) או לכל מטרה אחרת.

דואגים לילדים

כבר מגיל קטן אנו נותנים לילדינו משחקים שיפתחו אותם ויחנכו אותם להיות בני אדם חכמים יותר, מצליחים יותר, טובים יותר, ועוד הרבה יותר... ואנחנו רוצים לצייד אותם בכלים מתאימים לקראת עולם העתיד.

לשם כך האנושות פיתחה משחקים שילמדו את הילדים על חוקי הטבע המקיפים אותם ועל איך להיות מאושרים בעולם החברתי הסובב אותם.

לאיזה עולם אנו מכינים את הילדים?

מתוך מחקרים ועדויות מהטבע סביבנו, רואים שהעולם שלנו הופך בקצב מהיר לכפר גלובאלי קטן.

כולם קשורים לכולם וכולם משפיעים על כולם בזכות חוק הטבע שנקרא "חוק התלות ההדדית". 

כמו הרשתות בדרגת הדומם הצומח והחי, כך בכל יום נוצרים רשתות חדשות של קשרים ושיתופי פעולה בין אנשים, בין בתי עסק, ערים ומדינות, וכולם כבר מרגישים זאת על בשרם - שכולנו מחוברים זה לזה ואי אפשר להתעלם מכך. יש להכיר בזאת ולהתחיל להבין איך לתפקד חברתית בעולם שכזה.

האנושות מתחילה בהדרגה להרגיש יותר ויותר שקיים בקשר וביחסים בין אנשים כוח מיוחד, כשאנו מתחברים טוב לנו וכשאנו מפורדים רע לנו. הרע יכול לבוא בדרכים שונות ומגוונות הבאות אלינו מצד הטבע שמנסה להחזיר אותנו, האנושות, לאיזון והרמוניה עימו. לפעמים קשה לראות את הקשר בין הדברים, אך זה לא אומר שהוא לא נמצא שם.

במערכות חינוך רבות מצד אחד מצפים שכולם תמיד ישתפו פעולה יפה זה עם זה ויאהבו אחד את השני, אך מנגד קיים עידוד רב של תחרותיות אחד על חשבון האחר במערכות השונות ובמדיה אליה אנו חשופים ברמה היומיומית. עידוד זה הנובע מאי הבנה של חוקי הטבע וחוסר בידע הסברתי נכון הביא את האנושות לפתח מערכות חינוך אגואיסטיות צרות שבר לא משרתות את דורנו. מערכות ששירתו בעבר גופים ריווחיים מתקופת המהפכה התעשייתית. מערכות שהיום קורסות כי שוב, הטבע, מנסה להחזיר את המערכת הכללית לאיזון.

על מנת שנרגיש שהתלות ההדדית בינינו היא דבר חיובי שמקדם אותנו ולא דבר שצריך להירתע ממנו, עלינו להכניס יותר דוגמאות לכך בחיינו שיפתחו בנו את הרגשת החוקים של הטבע בליווי הסברים ברורים שנוכל לחבר להרגשה. אנו מאמינים שעל זה צריך לשים את הדגש העיקרי בחינוך ילדינו והדרך הכי טובה ללמד אותם היא דרך העולם שהם מכירים הכי טוב - עולם המשחקים.

למה משחקים? כי המשחק מפתח בנו הקשרים ומיומנויות חדשות, מעצב את התנהגותנו ושומר על מרחב בטוח לצמיחה ולמידה הדדית תחת החוקים והכללים של המשחק. כמו שהטבע בנוי מחוקים כך גם המשחק, והמרחב שהמשחק מייצר עוזר לנו להבין שאם נשחק לפי החוקים אז נצליח להשיג את מטרתנו.

אך מהי המטרה מאחורי כל זה? כמו שלכל משחק יש מטרה סמויה שמתכנן המשחק חשב עליה, כך גם לטבע ולחוקיו השונים יש מטרה - להביא את כולנו להרגיש אושר, סיפוק ומשמעות בכך שאנו מוצאים את מקומנו ותפקידנו בתוך המערכת האחת והגדולה הזו אלה כולנו נולדים ובה כולנו חיים.

לשם אנו רוצים לכוון את הילדים שלנו - ולשם אנו גם נביא אותם בעזרת המשחקים הנכונים - משחקים להם אנו קוראים "משחקי חיבור". משחקים שמחברים את האדם לטבע שלו, לסובבים אותו, ולהשוואת צורה עם הטבע כולו.

משימות מקוריות
חווייה חברתית
גיבוש לכל הכיתה
כיף בשיתוף פעולה
תוכן חינוכי
אמון בחברים
דאגה לזולת
ערבות הדדית
לסמוך על האחר
לשתף פעולה
להצליח ביחד
bottom of page