חכמת השבט - להפוך מצוות לשבט

סדנת O.D.T לחיבור הצוות

רוצים להפוך את הצוות שלכם לשבט מגובש?

סדנת ה-ODT "חכמת השבט" תהפוך את הצוות שלכם למשפחה מלוכדת.

מבחינת הטבע, אם אפשר לומר כך, לא היינו אמורים לצאת אף פעם מצורת השבט. אבל האגו שגדל מדור לדור הרחיק אותנו איש מאחיו. היינו אמורים ללמוד להתגבר על תחושת הריחוק הזו ודווקא על פניה להגביר את החיבור, החום והקשר ההדדי הטוב, אבל התרשלנו בכך. נכנענו למכבש ההתפתחות שצמח והפריד בינינו, וכך אבדה לנו חכמת השבט.

פירוש המילה "שבט" הוא "משפחה" - ב-321ODT אנחנו מאמינים כי החיבור המשפחתי הוא ערך עליון שצריך לטפח ולשמר. לשמחתנו המחקרים החדשים של זמננו מראים כי זה מתחיל להיות מובן לכולם וניתן להשליך זאת בלי יוצא מן הכלל גם על עולם העסקים. כולנו יצורים חבריים וכולנו כמהים לתחושת המשפחתיות, רק שכחנו כבר איך עלינו לנהוג אחד כלפי השני כדי להחזירה לחיינו.

  • מתוצאות המחקרים עולה כי בעוד יותר ממחצית מהעובדים מחפשים את הרגשת המשפחתיות, רק 26% מהעובדים אכן זוכים לתחושה זו.

עוד עולה כי רוב העובדים רוצים להרגיש שייכות למקום העבודה שלהם, וכמהים לתחושת משפחתיות גם בעבודה.

  • מחקרים אחרים מראים כי העצמת תחושת המשפחתיות והקשרים בין העובדים במקום העבודה משפרים את שיתוף הפעולה בין העובדים, מעלים את רמת היצירתיות שלהם ובסופו של דבר מעלים את תפוקת העבודה שלהם.


     

חכמת השבט - להפוך מצוות למשפחה

איך יוצרים מרחב עבודה משותף?

את החכמה ותחושת החיבור ניתן להשיג על ידי תרגילים ומשחקי גיבוש קבוצתיים שבהדרגה יכניסו את המשתתפים למרחב בו כולם משתפים פעולה, דואגים זה לזה, ונותנים תחושה של ביטחון לכל פרט בקבוצה.

הקשר האנושי הוא הדבר החסר ביותר היום בעולם, וחברות אשר ישכילו ליצור תרבות ארגונית המעודדת אווירה משפחתית, יוכלו למשוך אליהם עובדים איכותיים ולשמר אותם, תוך מיצוב החברה כחברה שנותנת השראה ומוטיבציה להצלחה.

תרגילים לדוגמא:

חבל השלום - סדרה של תרגילים מחממים שמשלבים בתוכם את הבסיס ליצירת קשר ראשוני בין אנשים, קשר עין, הקשבה, ומתן אמון באנשים.

הלקטים - במשימת הלקטים חברי הקבוצה יאחדו כוחות במטרה לאסוף את כדי המזון בעזרת מתקני ליקוט משותפים הדורשים תיאום מדויק, תקשור וויתורים הדדיים בין המשתתפים.

בין שמיים לארץ - גשר התלוי בין שמיים לארץ יכול להיות דבר לא יציב ורעוע, במיוחד כשהוא מוחזק על ידי חברי הקבוצה. במשימת כוח זו חברי הקבוצה יהפכו לגשר שלבים אנושי בו אחד המשתתפים, או יותר, יצטרכו לחצות תוך כדי שמירה על שיווי המשקל ומתן אמון בשאר המשתתפים..

כולנו משפחה אחת

פעילויות הגיבוש והחיבור שלנו משלבות טכניקות משיטת חכמת החיבור ושיטת ה-OUTDOOR EDUCATION, וניתן למצוא בהם את כל המדדים שעוזרים לבנות חברה טובה יותר ומשפחה טובה יותר באים לידי ביטוי בכל הפעלה וסדנא, בהתאם לצרכים המיוחדים לכל ארגון:  רגישות הדדית, שיתוף פעולה, אמון הדדי, פיתוח מיומנות תקשורת שונות, האצלת סמכויות, אימון למנהיגות ועוד.

הפעילות נעה בין 120-180 דקות.

מדריך על כל 15 משתתפים.

 


     

3.. 2.. 1.. צרו קשר!
מעוניינים בהזדמנות להתחבר ולשחק ביחד?
ביחרו את הפעילות / הסדנא המתאימה לכם
וצרו קשר ב-050-9890720 או השאירו הודעה
ואנו נדאג ליצור את הקשר ביניכם
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon