תפוח בדבש - כ

סדנת גיבוש חברתית בנושא: ראש השנה

  

     

למה חוגגים את ראש השנה?

הנה מגיע חג הט"ו בשבט, אוכלים קצת פירות יבשים, שותים מעט יין, הילדים נוטעים עץ ו… זהו?

ט"ו בשבט הוא לא מהחגים המפורסמים, אלא חג שממעטים לדבר עליו. הוא הוכתר בשם "ראש השנה לאילנות", נסתר לו בין סוכות ופסח ותופס מקום צנוע בלוח השנה הישראלי. אפילו יום חופש לא מקבלים בו. אבל האמת היא שט"ו בשבט הוא אחד החגים המשמעותיים ביותר. למה? כי הוא טומן בחובו את הסוד לפתרון הבעיות בחיינו.

ראש השנה לאילנות מזכיר לנו את הכוח החיובי שקיים בטבע. הזרע שאנו נוטעים באדמה מסמל את הפוטנציאל האדיר שקיים ביחסים בינינו, יחסים אותם נרצה לחזק בין הילדים כבר מגיל צעיר.

כדי שהזרע הזה ינבוט ויצמח לעץ שנותן חיים, ובהמשך יניב פירות, הוא זקוק לרוח האחדות. כאשר תתפשט בינינו רוח של אחדות, היא תחלחל כמו מים חיים אל כל המערכות החברתיות ואלו יניבו פירות, כמו: ביטחון אישי, תחושת צמיחה, שייכות חברתית והרגשה של אמון הדדי. את הרוח הזו אנו מעבר לילדים בסדנת או.די.ט"ו בשבט דרך משחקי האחדות שנועדו לענות על הצורך להשקיע בקרקע פורייה, בבניית סביבה שתעלה את חשיבות האחדות והחיבור בין המשתתפים. זהו המסר המרכזי והאוניברסלי של חג הט"ו בשבט.

 

כשם שאנו מטפחים את האילן, משקים אותו, מזבלים אותו ומונעים ממזיקים להיטפל אליו, כך עלינו לבנות בחג זה סביבה כזאת לנו ולילדינו. את התהליכים האלה בעיצוב הסביבה וטיפוחה אנו מיישמים דרך משחקי החיבור שיצרנו במיוחד עבור חג נפלא זה. לא לחינם דימו את האדם לעץ השדה ("כי האדם עץ השדה"). ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות, הוא הזמנה להתחלה של צמיחה, לחיים חדשים.

משימות לדוגמא:

כרטיס ברכה - בם.

כוח תפוח - כ. 

חש - ח.

עע - ב. 

תפוח בדבש הינה הפעלה מגבשת ומעצימה עם תכנים מעשירים, משחקי גיבוש שדואגים לאחד את הקבוצה ומשחקי חשיבה בשיתוף פעולה המועברים בצורה חווייתית, משעשעת ומעשירה.

אורך ההפעלה כ-60 דקות.

הסדנא מתאימה ל: כיתות ד-ו, נוער, צוות עובדים.

3.. 2.. 1.. צרו קשר!
מעוניינים בהזדמנות להתחבר ולשחק ביחד?
ביחרו את הפעילות / הסדנא המתאימה לכם
וצרו קשר ב-050-9890720 או השאירו הודעה
ואנו נדאג ליצור את הקשר ביניכם
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon