פעילות "מעבר הנהר"

למידה פעילה על הירדן ומקורותיו
     

פעילות גיבוש לנוער בנושא הירדן
פעילות ODT בנושא נהר הירדן
פעילות בנושא מקורות הירדן לנוער
פעילות גיבוש לנוער בצפון

"מעבר הנהר" הינה פעילות המבוססת למידה חווייתית - הפעילות שופעת במשימות אקסטרים קבוצתיות בהן תחוו ותלמדו על מקורותיו השונים של נהר הירדן.

"מעבר הנהר" הוא שם המאורע המתואר בספר יהושע, במהלכו עברו בני ישראל מעבר הירדן המזרחי דרך נהר הירדן שנבקע באורח נס אל ארץ כנען - האם יקרה כאן נס והמשתתפים יצליחו לעמוד בכל האתגרים של מעבר הנהר?

מה מטרת המשחק ? 

 

לצבור כמה שיותר הצלחות במשימות הפזורות ברחבי השטח ולהתחרות כנגד זמן המשחק.

בכל תחנת משחק המשתתפים יגיעו לנקודת ציון גיאוגרפית חדשה הממוקמת לאורכו של ציר נהר הירדן, החל מהחרמון דרך הכנרת ועד ים המלח. בכל תחנה יתמודדו המשתתפים מול משימת אתגר שונה שתדרוש עבודת צוות והובלה להצלחה.

לכל תחנה יש זמן מוגבל וההתקדמות תלויה בשיתוף הפעולה וביכולת של חברי הקבוצה להתגבר, להשתחרר ולהתחבר.

תחנות לדוגמא:

מפגש הנחלים - ראש הירדן מתחיל מהתמזגותם של שלושת הנחלים: דן, חרמון ושניר. על המשתתפים ליצור את מפגש הנחלים בעזרת מספר מוגבל של מקטעי צינורות ולהתחבר יחדיו ליצירת ראש הנהר.

כיכר הירדן - בקעת הירדן יושבת על שני לוחות טקטוניים הגורמים לרעידות אדמה רבות. האם המשתתפים יצליחו לשרוד את רעידת האדמה ולחצות את הירדן?

גשר בנות יעקב - גשר התלוי בין שמיים לארץ יכול להיות דבר לא יציב ורעוע, במיוחד כשהוא מוחזק על ידי חברי הקבוצה. במשימה זו יעלו חברי הקבוצה להליכת אמון על הגשר וירכשו את ביטחון הקבוצה.

ים הבולענים - הבולענים הם תופעת טבע הרסנית שיוצרת מכתשי ענק באדמה עקב התייבשות ים המלח, האם המשתתפים יצליחו להקיף את הבולען בלי ליפול לתוכו?

רוצים לשלב גם שייט קייאקים בירדן?

כחלק מהאתגר, ניתן (בתיאום מראש) לערוך את הפעילות בכל אחת מאתרי הקייאקים בצפון.

הפעילות מתאימה לקבוצה של עד 100 משתתפים.

 

פעילויות הגיבוש והחיבור שלנו משלבות טכניקות משיטת חכמת החיבור ושיטת ה-OUTDOOR EDUCATION, וניתן למצוא בהם את כל המדדים שעוזרים לבנות חברה טובה יותר ומשפחה טובה יותר באים לידי ביטוי בכל הפעלה וסדנא, בהתאם לצרכים המיוחדים לכל ארגון:  רגישות הדדית, שיתוף פעולה, אמון הדדי, פיתוח מיומנות תקשורת שונות, האצלת סמכויות, אימון למנהיגות ועוד.